• creatyna - inspiracje i informacje
  • web.creatyna - tutoriale dla webdesignerów
  • tech|Creatyna - blog o internecie

  • rss|Creatyna - wszystkie serwisy w jednym RSS

niedziela, 10 października 2010

Na jakich słowach nie zarobisz na AdSense

W tym sezonie, układ z zajęciami mam nadzwyczaj dogodny, bo zajęcia trwają od poniedziałku do środy, dlatego postanowiłem, że naprodukuję (myślę, że jest to dobre sformułowanie) parę blogów/stron na których mógłbym co nieco zarobić, być może przerodzi się to potem w coś bardziej konkretnego, tzn. pisanie na poważnie na dany temat.

Kiedyś już zarabiałem parę groszy, z kilku niezbyt ciekawych stron, głównie były to katalogi stron qlweb plus dodatkowo jakaś niewielka treść z dużą ilością słów kluczowych, adresy stron były subdomenami trzyliterowej domeny, której później nie przedłużyłem i tak skończyły się niewielkie, ale jednak, zyski. Strony te były pozycjonowane w katalogach oraz w systemach wymiany linków, nic więcej nie robiłem, a mimo to udało się je utrzymać dość wysoko w Google.


Najgorsza tematyka i słowa kluczowe

Postanawiając zrealizować ten plan zacząłem szukać dobrych słów kluczowych w Narzędzie propozycji słów kluczowych i trafiłem na kilka ciekawych zapytań:


Dlaczego na tym nie zarobisz?

Jak widać powyżej nie są to frazy zbyt często wyszukiwane, dlatego nie ma co spodziewać się dużej ilości UU, dodatkowo należy zwrócić uwagę na okresowość zapytań, niektóre pojawiają się tylko w danych miesiącach, przykładem jest ostatnia fraza, która pojawia się w okresie roku szkolnego ewentualnie wojny atomowej. Dotyczy to również innych cyklicznych spraw takich jak przetwórstwo czy egzaminów maturalnych, na których można zarobić jedynie w odpowiednim okresie.

Kolejnym czynnikiem jest CPC czyli Cost Per Click, w powyższych słowach kluczowych wskaźnik ten jest najniższy z możliwych i nie przyniesie nam zysków jeśli nie będzie odpowiednio wysokiej liczby odwiedzających naszą stronę.

Część z tych fraz narusza również warunki korzystania z AdSense, a mianowicie punkt 6, w którym jest mowa o zakazie:

(e) wyświetlania Reklam, Linków lub Przycisków Przekierowujących na stronie lub witrynie internetowej zawierającej treści pornograficzne, związane z nienawiścią, przemocą lub niezgodne z prawem;

Pod ten paragraf podlega kilka pierwszych pozycji z listy, a także te o rzucaniu uroku i produkcji nielegalnych substancji.


Na jakich tematach zarobię z AdSense?

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego tematu swojej strony oraz na dobór odpowiednich słów kluczowych, najciekawsze w tym wszystkim jest to, że odpowiednią niszę można znaleźć tam gdzie nikt by się nie spodziewał, a temat nie koniecznie musi być racjonalny. Ta krótka lista pokazuje, że ludzie mają najróżniejsze zainteresowania i problemy, więc dlaczego tego nie wykorzystać? Ja chyba lecę pisać artykuły na pewien temat. (:
Wpis należy traktować z lekkim przymrużeniem oka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright 2009 - 2010 Creatyna. All rights reserved.