• creatyna - inspiracje i informacje
  • web.creatyna - tutoriale dla webdesignerów
  • tech|Creatyna - blog o internecie

  • rss|Creatyna - wszystkie serwisy w jednym RSS

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

8 pluginów by przyspieszyć pracę w Firefoxie

Siedząc w internecie, każdy wyrabia sobie własne nawyki, dzięki którym próbuje przeglądać i wyszukiwać informacje coraz szybciej. Niektórzy jednak robią to mozolnie i nie zawsze chcą pozwolić sobie pomóc, szczególnie możemy to zauważyć, gdy ktoś ma coś znaleźć, a my stoimy mu za plecami.

Chciałbym przedstawić listę 8 pluginów do Firefoxa, dzięki którym znacznie szybciej można czytać, zapisywać i szukać.Reasy

Używając Reasy można znacznie szybciej czytać dłuższy tekst, działa on w bardzo prosty sposób. Zaznaczony tekst jest wyświetlany na środku ekranu, na raz wyświetlane jest jedno słowo (lub więcej), dzięki temu nie tracimy czasu na przesuwanie oczami. Na początku może wydawać się to dziwne i trudne, jednak po kilku takich odczytach, można zauważyć znaczną poprawę jeśli chodzi o szybkość. Niestety nie ma jeszcze wersji do najnowszego FF.

Instantfox

Instantfox pozwala na szybkie przeszukiwanie znanych serwisów i wyszukiwarek z paska adresu, coś jak w Google Chrome. Jeśli szukamy jakiejś frazy w Google wpisujemy w adresie "g fraza", tak samo jeśli chodzi o wikipedię (w), youtube (y) czy obrazki (i). W nowszych wersjach będzie ponoć możliwość definiowania własnych skrótów.

Screengrab

Screengrab opisywałem już wcześniej w aspekcie przydatnych narzędzi dla webmastera, dzięki niemu możemy łatwo robić screeny ekranu, wybranych części lub całych stron.

Autopager

Autopager to bardzo pożyteczny plugin, który wyświetla nam kolejne strony wyszukania w Google czy komentarzy w YouTube, bez konieczności klikania, można go skonfigurować do innych stron, ale mi wystarczą te dwie.

StumbleUpon

StumbleUpon służy do szybkiego zapamiętywania ulubionych stron, wystarczy kliknąć I Like, dzięki temu możemy stworzyć swój własny katalog ciekawych stron, które będą zapamiętane w tym serwisie, dodatkowo można odkrywać inne ciekawe strony polecane przez innych przy pomocy przycisku Stumble!

FireGestures

FireGestures działa prawie jak magiczna różdżka, dzięki gestom wykonanym przy pomocy myszki możemy otwierać karty, zamykać itp. Można również dodawać swoje własne gesty.

Fast Dial

Fast Dial jest to plugin, który wyświetla nam na czystej karcie nasze ulubione serwisy w formie miniaturek.

AdBlock Plus

Jeśli nie chcesz wypróbować powyższych pluginów, a jeszcze nie masz AdBlocka to powinieneś go jak najszybciej zainstalować, plugin ten blokuje masę reklam, dzięki temu poprawia się zarówno szybkość przeglądania jak i nasze samopoczucie.


Jeśli znacie lub używacie innych pluginów, lub jakoś inaczej usprawniacie swoje serfowanie to napiszcie o tym w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright 2009 - 2010 Creatyna. All rights reserved.